Warszawa – plac Teatralny – IBP Warszawa
 

Warszawa – plac Teatralny

Kościół św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła znajduje się w śródmieściu Warszawy przy placu Teatralnym. Jest on siedzibą Duszpasterstwa środowisk twórczych.

Dzięki wielkiej uprzejmości ks. Rektora Grzegorza Michalczyka oraz decyzji J. Em. Ks. Kardynała Kazimierza Nycza od końca 2017 roku sprawowane są w nim także dodatkowo Msze Święte w tradycyjnym rycie rzymskim.

Porządek Mszy trydenckich na placu Teatralnym

Od poniedziałku do piątku o godz. 7:00

W soboty o godz. 9:00 – lub według aktualnych ogłoszeń

W niedziele  Msza śpiewana o godz. 8:00

Spowiedź

W niedziele pół godziny przed Mszą Świętą, w tygodniu po każdej Mszy świętej (lub po uprzednim umówieniu telefonicznym z kapłanem).

Konferencje i nauki duchowe

W niektóre soboty po Mszy świętej o godzinie 18:00 nauka duchowa oparta na dziełach św. Teresy od Jezusa (30 minut) – szczegóły w aktualnych ogłoszeniach.

Ogłoszenia i aktualności

Aktualne ogłoszenia na dany tydzień oraz aktualności dotyczące celebracji i innych wydarzeń można znaleźć >tutaj< (zakładka „Aktualności”).

Muzyka liturgiczna

Muzyka kościelna, jako część istotna uroczystej liturgii, dąży do jednego i tego samego z tą ostatnią celu, tj. do powiększenia chwały Bożej, do uświęcenia i zbudowania wiernych, do podniesienia uroku i świetności ceremonii kościelnych – z listu motu proprio Tra le Sollecitudini Piusa X

Na Mszach śpiewanych posługują : Schola Cantorum Beati Vladislai pod kierunkiem Piotra Ulricha, oraz Schola Ludem Gloriæ pod kierunkiem Piotra Tabakiernika.

Kontakt:

Piotr Ulrich (SCBV)

Piotr Tabakiernik (SLG)
tel: 737 477 091
(w pilnych sprawach)
tel: 668 104 028
e-mail: ulrich.piotr@gmail.come-mail: ptabakiernik@gmail.com

Jak dojechać do kościoła?

Dojazd do kościoła można sprawdzić korzystając z poniższej mapy.